-
Fülig James: @nudniq: azt hiszem, hogy Erdély átalakítása a dualizmus korában kezdődött, amikor elfogad...2021. 01. 16, 14:48 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @nudniq: na, én is elkövettem egy-két pontatlanságot. Segesvárt csak a68-as megyésítéskor ...2021. 01. 15, 22:25 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: @szigetva: nem kisebb eltérés volt a két alakulat között, hanem kb egy megyényi: ...2021. 01. 13, 02:59 Százasak vagyunk?
-
nudniq: @mederi: "vallásszabadságot biztosító Arany Bullára" XXIV. Hogy izmaeliták és zsidók tiszt...2021. 01. 13, 02:31 Százasak vagyunk?
-
szigetva: @Libertate: Onnan, hogy a Nyesten több, mint száz cikk címe alá odaírtam. Mederi téves ada...2021. 01. 12, 19:43 Százasak vagyunk?
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Szórakoztató és érdekes előadásokat akar hallgatni kémiából? – Van egy ajánlatunk.
A TED videói mind népszerűbbek a magyar internetezők körében is. Egyre több előadáshoz érhető már el magyar nyelvű fölirat. A TEDEd kifejezetten oktatási, ismeretterjesztési célokra használható videókat tesz közzé. Ezek a – sokszor interaktív – előadások angol nyelven érhetőek el; de azoknak, akik tudnak angolul, nagyon hasznos és kellemes időtöltést biztosít. Most egy interaktív periódusos rendszert ajánlunk olvasóink figyelmébe.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A főoldalon csupán egy teljesen hagyományos periódusos rendszert találunk – a szokásos színezéssel:
A fantasztikus az egészben az, hogy az elemekre rákattintva kinyílik egy-egy videó, amelyben az adott elemről találunk egy ismertetőt. A videóban megtudjuk a legfontosabb információkat az adott elemről, illetve kísérleteket láthatunk a fontosabb reakcióikkal kapcsolatban. Egy-egy ilyen előadás 5–7 percig tart, tehát igen rövid és tartalmas. A videó alatt pedig megjelenik egy link, amely az adott elemmel kapcsolatos teljes lecke anyagára mutat. Itt találhatunk a tananyaghoz készült teszteket, további szakirodalmat és érdekességeket.
A videók persze egyesével is megnézhetők a YouTube-on, de ebben az elrendezésben az összefüggések könnyebben átláthatóak. Az oldal tökéletesen alkalmas arra, hogy kémiát tanuljunk a segítségével. Ajánljuk tehát kémiát tanuló diákoknak, és mindazoknak, akik szeretik a kémiát!
Forrás