-
tenzo: Sztem az ocsúdik szláv lesz. Oroszul ocsúdik - очнуться, szem - око, очи. Felnyílik a szem...2021. 03. 04, 19:14 Ocsú és ocsúdik
-
mederi: @szigetva: 19 Ami kezdeti feltételezéssel indul, nem cáfolható, de rendszere bizonyítható,...2021. 03. 01, 08:46 Mi végett kell beszólni?
-
szigetva: @mederi: A hozzászólásaidra nehéz reagálni, mert amit írsz azt nem nagyon lehet a nyelvtud...2021. 02. 28, 13:08 Mi végett kell beszólni?
-
mederi: Az ok és a cél szavak használata -mint a "miatt" és "végett"- esetében, szerintem azért cs...2021. 02. 28, 12:45 Mi végett kell beszólni?
-
szlagy1: Én ebből a 10-ből szívesen kivenném Esterházyt, Nádast, Konrádot, Hemző Károly (fotográfus...2021. 02. 26, 17:19 Kik a legtöbbet idegen nyelvre fordított...
Nyelvről vitatkozik kollégáival?
Kételyei támadtak?
Kálmán László nyelvész olvasóink égető kérdéseire válaszol:
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
- Mit állítsunk?
Olvasgassa itt a rovat korábbi cikkeit is!

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Legálissá tehetik a magyar felhasználók zenegyűjteményüket, miután Magyarországon is elindult az iTunes Match.
A tavasszal megkötött Apple-Artisjus megállapodásnak köszönhetően a magyar zenei kínálat is elérhetővé vált, így a hazai alkotók is bevételhez jutnak a legális zeneletöltések után – közölte az MTI-vel az Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület kommunikációs irodája.
A hazai zenefelhasználók is használhatják az iTunes Match szolgáltatást, amelynek lényege, hogy egy 25 eurós éves díj ellenében legális körülmények között, bárhonnan elérhetik otthoni, különböző forrásokból származó zenei gyűjteményüket.
Aktiválását követően az iTunes azonosítja a számítógépen vagy az okostelefonon tárolt zenéket, és megkeresi azok legális, jó minőségű másolatát a legális zenebolt kínálatában – feltéve, ha azok elérhetők.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az Apple és az Artisjus tavaly év vége óta tárgyalt, tavaszra készült el a megállapodás. A program elindulására néhány hónapot mégis várni kellett. A hatékony működés feltétele ugyanis, hogy a helyi zenei tartalmak is megfelelő formában legyenek bent a rendszerben. A független kis kiadókkal tarkított hazai zeneipar azonban csak az elmúlt hónapok során vált éretté erre a technikai megoldásra.