-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Szinte mindenkinek van keze, lába, fia, lánya; kisebb számok, nap, hol...2025. 06. 30, 13:04 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 744 Kiegészítésem: Az "alap szókincs" sem egyértelmű, mert mihez képest alap.. ...2025. 06. 30, 12:57 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Világszerte több mint 60 millió internethasználó adatainak ellopásával vádolja a New York-i főügyész a Tagged.com közösségi portált, amely az oldalra jelentkezettek személyes címtárát „kifosztva” akar újabb felhasználókhoz jutni.
Andrew Cuomo a magánélet megsértése és megtévesztő marketingtevékenység címén kíván eljárást kezdeményezni a közösségi oldal ellen.
„A Tagged.com több millió ember címtárát és személyes adatát lopta el. A felhasználók magánélete akkor sérült, amikor a közösségi oldal leveleket küldött a névjegyalbumokban található címekre, és ezzel az etikátlan és törvénytelen magatartással kínos helyzetbe hozta a felhasználókat” – írta közleményében a főügyész.
Az iwiwhez hasonló közösségi oldalt 2004-ben hozta létre két harvardi diák, Greg Tseng és Johann Schleier-Smith. A kaliforniai központú Tagged.com a Facebook és a MySpace után közel 80 millió felhasználóval a harmadik legnagyobb közösségi oldalnak vallja magát.
Az főügyész szerint az oldal a felhasználók többségét csalással szerezte. A gyanútlan címzetteknek olyan üzenetet küldött, amely azt a látszatot kelti, hogy a címzett valamelyik barátja fotókat küldött számára a Tagged.com oldalán. A címzettnek a képek megtekintéséhez még azelőtt taggá kell válnia, hogy látta volna a fotókat. Az újdonsült felhasználó névjegyalbumából pedig újabb és újabb felhasználókat gyűjtenek.
A Tagged.com a panaszok hatására átmenetileg felfüggesztette az online tagtoborzó kampányát.
Greg Tseng szerint közel 2000 panaszlevelet kaptak olyan felhasználóktól, akik akaratuk ellenére meginvitálták a névjegyzékükben szereplő összes kapcsolatukat.
„A Tagged.com felhasználói naponta kétmillió új baráti kapcsolatot létesítenek az oldal egyedi lehetőségeinek révén” – írta közleményében Tseng, hozzátéve, hogy a panaszokra válaszolva átmenetileg szüneteltetik ezt a funkciót.
Cuomo szerint a Tagged.commal kapcsolatos kifogás sokkal több, mint technikai probléma. „Az oldal a betörés online megfelelője, amellyel ellopják a címjegyzékeket és hamis leveleket küldenek címtárban talált összes felhasználónak” – magyarázta az ügyész.
A rendszert arra tervezték, hogy a címzettek mindenképpen válaszoljanak az oldalon regisztrált felhasználó nevében küldött levelekre, és így maguk is taggá váljanak. A Tagged.com ezután különféle ajánlatokat zúdít a véletlenül taggá lett felhasználóra.
A New York-i főügyész az eljárással az oldal tisztességtelen magatartásának szeretne véget venni, illetve bírság kiszabását kezdeményezi.