-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A növények ki tudják számítani, hogy mennyi „élelemre” van szükségük éjszakára ahhoz, hogy ne éhezzenek, nevezetesen, hogy mennyi keményítőt tartalékoljanak a napfénytelen napszakra – állítja egy brit matematikus és egy biológus.
Martin Howard – a John Innes Központ matematikusa – Alison Smith biológussal közösen írt tanulmányában kifejti, hogy a növények a levélzetükben lévő mechanizmus révén tudják megbecsülni az előttük álló éj hosszát, amikor napfény híján nem tudják táplálni magukat, és ehhez igazodva „porciózzák ki” keményítőtartalékukat. A levelekben belső óra van az emberi szervezethez hasonlóan.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
„Annak megértése, hogy a növények miként képesek sötétben is növekedni, segíthet új utakat nyitni a terméshozam növelése felé” – idézte Smith-t a brit Metro újság.