-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: 25 "Miért pont ez a két nyelv?" Mármint az (illír-) pannon - kelta (==> a k...2024. 10. 12, 10:34 Ál- és Tudomány
-
nasspolya: @Sándorné Szatmári: Miért pont ez a két nyelv? Az illírből főleg csak tulajdonnevek és pár...2024. 10. 10, 07:37 Ál- és Tudomány
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: A szer szó sokoldalú jelentése a MAI magyar nyelvben amire gondoltam és amiről ...2024. 10. 06, 20:07 Ál- és Tudomány
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Azért inkább a tudományos forrásokat ajánlanám: uesz.nytud.hu/index.ht...2024. 10. 06, 14:26 Ál- és Tudomány
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 18 Kiegészítés:" Szerintem pontos magyarázatot kaphatunk a "szer" szó ...2024. 10. 06, 14:20 Ál- és Tudomány
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Majed Moughni csak négy százalékot kapott egy michingani republikánus előválasztáson. Szerinte erről a Facebook tehet, így be is perelte a közösségi portált.
A Facebooknak eggyel kevesebb barátja van – ezekkel a szavakkal kommentálta a Detroit News azt a hírt, hogy Majed Moughni, a michigani 15. kerület képviselőjelöltje azzal perli a Facebook közösségi portált, hogy miatta veszítette el a tavaly augusztusi republikánus előválasztást.
Moughni a Wayne Megyei Bíróságon benyújtott tízoldalas beadványában kifejti, kampányának célja az volt, hogy megkísérelje „letaszítani trónjáról a Dingell-dinasztiát”.
„Kidolgoztam egy tervet, amiben arra használtam volna a Facebookot, hogy többezer barátot gyűjtsek, akik terjesztették volna a hírt, hogy letaszíthassuk trónjáról a Kongresszus leghosszab ideje hivatalban lévő tagját”.
Ehhez képest június 10-én az oldal elérhetetlenné vált.
A csalódott jelölt azzal gyanúsítja a Facebookot és személy szerint a portál alapítóját, Mark Zuckerberget (pedig neki magyar kutyája van!), hogy nem volt joguk eltüntetni az oldalt. Szerinte a portál oldalmegszűntetési gyakorlata extrém, felháborító és erkölcsileg megkérdőjelezhető egy civilizált társadalomban.
Moughni érdekes módon nem a pénzre hajt: azt szeretné elérni, hogy a bíróság hozzon állásfoglalást az elsietett fióktörlések ellen.
„Egy fillért sem akarunk a Facebooktól” – jelentette ki. – „Csupán azt akarjuk elérni, hogy a Facebook biztosítsa azt a jogunkat, hogy kommunikálhassunk.”
A Facebook egyik szóvivője, Andrew Noyes szerint a politikus oldalát egy olyan rendszer tette elérhetetlenné, ami a gyanús vagy rendellenes viselkedést szúrja ki. A rendszer mindig figyelmezteti a felhasználót, ha az elér egy olyan küszöböt, ami kiválthatja bizonyos szolgáltatások blokkolását vagy a fiók elérhetetlenné tételét. A rendszer feladata a szpemmelők és a hamis identitások kiszűrése, akik a többi felhasználót bosszanthatnák. Moughni esetében arról lehetett szó, hogy sok olyan embernek küldtek üzenetet, akik nem a barátaik, illetve sokakat jelölhettek be barátként, akiket nyilván nem is ismertek.
Az első pillantásra humorosnak tűnő pernek azonban lehetnek kellemetlen következményei is a Facebook-birodalom számára: ha a bíróság valóban talál valamilyen kifogást az oldalak adminisztrálását szolgáló automatikus rendszerekkel, az sem kizárt, hogy súlyos fejlesztések indítására kényszerítheti a közösségi portált. Ez a probléma pedig nem csak egy-két csalódott politikust érint már – gondoljunk csak arra, hogy hasonlóan hirtelen tűnt el néhány hónapja az Egymillióan a sajtószabadságért elnevezésű Facebook-oldal, ami szintén hasonló, első pillantásra kevésbé átlátható mechanizmusok miatt tűnt el a térképről egy időre.