-
szigetva: @mederi: "Meg is csinálta". Ez nem a jelentésen múlik.2023. 06. 03, 20:38 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
mederi: @szigetva: Ha "tagadással" a "szerves összetartozást elutasítom", mert a szituációs folyam...2023. 06. 03, 20:37 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
szigetva: @mederi: Ha szerinted azért kell egybeírni egy igekötőt és az utána álló igét, mert „szerv...2023. 06. 03, 10:11 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
mederi: @cikk: "Többféle magyarázat is felmerülhet .." "...Gallasy Magdolna szerint.. az eldöntend...2023. 06. 03, 09:23 Az eltévedt kérdőszó nyomában
-
szigetva: @mederi: Az helyes, hogy utánanézel dolgoknak, javaslom, máskor is tegyél így. Abban téved...2023. 06. 02, 10:14 Nem-e magyart tanítunk – A...
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A finnugor világkongresszushoz kapcsolódó kulturális programok keretében nyílt meg Siófokon a finnugor népeket bemutató kettős kiállítás.
Csütörtökön a finnugor népeket és tárgyi kultúrájukat bemutató kettős kiállítás nyílt a siófoki Kálmán Imre Kulturális Központban. Az egyik kiállítás Lennart Meri észt dokumentumfilmes és író (később köztársasági elnök) a finnugor népek körében tett útjairól szól. Meri szinte mindegyik finnugor népnél megfordult. Az eges tablók egy-egy népet mutatnak be, kiemelve Meri néhány reflexióját a náluk tett látogatásokról. Az angol nyelvű tablókat magyar fordítással látták el.

(Forrás: Fejes László)
Az észt vendégkiállítást jól kiegészíti a Néprajzi Múzeum gyűjteményéből Kerezsi Ágnes által készített válogatás. Elsősorban a népviseletek jellegzetes darabjait, illetve használati tárgyakat láthatunk. Míg a tablók a falakon helyezkednek el, a kiállított tárgyak az általuk körülölelt térben helyezkednek el. A kiállítás kis terjedelme sajnos csak azt teszi lehetővé, hogy rámutasson a finnugor (és szamojéd) népek kultúrájának sokszínűségére, és felkeltse az érdeklődést – a velük való behatóbb ismerkedésre nincs lehetőség.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A csütörtöki ünnepélyes megnyitó fényét emelte a Liling Szojum manysi folklóregyüttes fellépése. Az előadásnak köszönhetően a közönség hallhatta a manysi citera, a szankvaltap hangját is.
A kiállítás szeptember 29-ig tekinthető meg keddtől péntekig 12:00 és 18:00, szombaton 10:00 és 14:00 között Siófokon, a Fő tér 2. szám alatt.