-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Igen, feltételezem, hogy nem véletlenül maradtak fenn.. Nem ki, hanem rátalálta...2025. 07. 08, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A mikroblog-szolgáltatást is igénybe veszi a Vatikán, hogy a pápai üzenet mindenkihez eljuthasson. XIV. Benedek halad a korral.
A Vatikán a Twitter mikroblog portálon is közzétette XVI. Benedek pápának a papi pedofíliáról az írországi katolikusokhoz intézett pásztorlevelét a hét végén – közölte az i.media egyházi hírügynökség.
A Vatikán a jövőben ily módon is terjeszteni kíván az egyházi élet szempontjából fontos multimédiás tartalmakat. A katolikus egyház új internetes címe segítségével és hét különböző nyelvű Twitter-csatorna megnyitásával akarja erősíteni jelenlétét a világhálón, igénybe véve az új technikai eszközöket az információk gyors terjesztésére.
Az új szolgáltatás jelenleg olasz, angol, spanyol, portugál, német, francia és lengyel nyelven elérhető. A jövőben várhatóan kínai, japán és arab nyelvvel is bővítik.
A Szentszékkel kapcsolatban álló több média, így a Vatikáni Rádió, az L,Osservatore Romano és a Vatikán sajtóirodája is felkerül Twitterre.