-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Népmesét olvasna a kicsi? Vagy inkább memóriajátékot játszana? Ha már nagyobbacska, fórumozni szeretne? Az Egyszervolt Suliban mindezt elérheti.
Mintegy kétezer oktatási és kulturális tartalom várja mostantól az Egyszervolt Suli honlapon a látogatókat, az ingyenesen elérhető online tudásbázis a Nemzeti alaptantervhez igazodva óvodától ötödik osztályig kínál hasznos tudnivalókat.
Az Egyszervolt.hu honlapon keresztül elérhető adatbázisban szakszerű tárgyszavas keresőrendszer áll rendelkezésre, amellyel tanórai, vagy irányított szabadidős foglalkozásokhoz lehet összeállítani bemutató anyagokat vagy feladatsorokat – közölte Nyulász Péter kommunikációs vezető az MTI-vel.
Az oldalra kattintók találhatnak a koncentrációt, a hangképzést segítő anyagokat, logikai feladatokat, népmeséket, népdalokat, memóriafeladványokat egyaránt.
A tartalmak közötti válogatást a Nemzeti Alaptantervhez igazodó kategóriarendszer segíti, óvodától az ötödikes évfolyamig korosztályi bontásban, tantárgyak illetve kompetencia területek alapján listázva a tartalmakat.