-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) sajtószabadság-képviselője szerint a magyar média törvényi szabályozása a módosítások dacára továbbra is sérti a szervezet sajtószabadsággal kapcsolatos kötelezettségeit.
Dunja Mijatovic ezt a véleményét egy közleményben fogalmazta meg, amely kedden került fel az EBESZ honlapjára, ahol a kapcsolódó jogi elemzés is olvasható (osce.org/fom/75999).
„A törvényi szabályozással még mindig vissza lehet élni az alternatív és eltérő hangok elhallgattatása céljával Magyarországon, az Európai Bizottság kérésére elfogadott módosítások ellenére” – írta Mijatovic, aki szerint a módosításokban nem tükröződnek azok az ajánlások, amelyeket február 28-án elküldött a magyar kormánynak, de – hangsúlyozta – hivatala kész további segítséget nyújtani Magyarországnak.
„A törvény szokatlanul széles körű hatalmat ruház a politikailag homogén médiahatóságra és médiatanácsra, lehetővé téve, hogy az egész média tartalmát ellenőrizze. Azonos elvek alapján szabályozza a sugárzott, nyomtatott és internetes médiatartalmat. Kulcsfontosságú fogalmakat nem határoz meg. Megköveteli az egész média regisztrálását a médiahatóságnál. A szabálysértéseket magas bírságokkal bünteti. Nem garantálja a közszolgálati média politikai függetlenségét” – sorolta a kifogásait a dokumentumban Mijatovic.
A sajtószabadság-képviselő szerint Magyarország elszalasztott egy alkalmat, amelyet a módosítások kínáltak. Ennek kapcsán emlékeztetett: részletes ajánlásokat tartalmazó jogi elemzést küldött a magyar kormánynak, hogy miként hozza összhangba a törvényt az EBESZ-kötelezettségekkel.
„Ezek az ajánlások nem tükröződnek az elfogadott törvényben, de a hivatalom kész további segítséget nyújtani Magyarországnak” – írta.