-
ganajtúrós bukta: @nasspolya: Igen. Utána nem adják meg a felvételinél a plusz pontokat. Azt hiszem B2 valam...2025. 01. 18, 18:57 Ismerjük vagy használjuk?
-
nasspolya: @ganajtúrós bukta: Számít valahol, hogy lejárt-e a 2 év vagy az államilag akkreditáció?2025. 01. 18, 16:18 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: Arról nem is beszélve hogy nincs C2-es szint magyar nyelvvizsgán, aminek a megszerzése sze...2025. 01. 13, 14:12 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: A legrosszabb a magyar nyelvvizsga rendszerrel kapcsolatban, hogy egy IELTS nyelvvizsga ho...2025. 01. 13, 14:09 Ismerjük vagy használjuk?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A kizárólag általad feltételezett [tő] → [kő] nem metatézis, nem hangá...2025. 01. 12, 16:21 Ál- és Tudomány
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Sunday Times szerint a brit hírszerzők rövidesen a teljes brit internetes adatforgalmat lehallgathatják.
A Sunday Times szerint a brit hírszerzők rövidesen a teljes brit internetes adatforgalmat lehallgathatják.
A brit elektronikus hírszerző ügynökség ritka lépésre szánta el magát – adta hírül a BBC. Cáfolatot volt kénytelen közzétenni, ez pedig brit hírszerzői körökben majdhogynem példa nélküli. Azt cáfolta ugyanis, hogy valóban tervei lennének az Egyesült Királyság teljes internetes és online telefonforgalmának nyomon követésére, megfigyelésére.
A Government Communications Headquarters (GCHQ) azt követően volt kénytelen elszánni magát erre a brit hírszerzési tradíciókban alapvetően ritka húzásra, hogy Jacqui Smith brit belügyminiszter lesöpörte az asztalról annak a központnak a terveit, ahol a teljes internetes adatforgalmat tárolni tudták volna. Ezt értelmezték sokan úgy, hogy a hírszerzés az egész brit adatforgalmat ellenőrizni kívánja.
Míg az ügynökség igyekszik eloszlatni a gyanút, a Sunday Times úgy tudja, hogy a terv közel sem a kukában végezte: információik szerint a Mastering the Internet elnevezésű program keretében egymilliárd fontért (kb. háromszáz milliárd forint) többek között több ezer, a BBC által „fekete doboznak” nevezett eszközt telepítenének titokban az országos infrastruktúrára. A szakértők szerint ezek az eszközök az adatforgalom rögzítését segítenék.
Cáfolat ide vagy oda, a legnagyobb kérdés sokak szerint nem az, hogy miről nem szól ez a program, hanem az, hogy miről is szól valójában – egyelőre ugyanis még a brit parlament sem vitathatta meg a céljait és módszereit.