-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 98 A történeti etimológiának (Pl. a magyar nyelv Történeti–Etimológiai Szótára ...2023. 11. 28, 10:30 Változás és „igénytelenség”
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Van jól használható online etimológiai szótár: uesz.nytud.hu/index.htm...2023. 11. 27, 20:43 Változás és „igénytelenség”
-
Sándorné Szatmári: A magyarok többsége nem tudja például, hogy a "ridikül" szó a franciában azt jelenti, hogy...2023. 11. 27, 20:27 Változás és „igénytelenség”
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Gondolkoztam, hogy teszek a végére szmájlit.. Igazából egy kerekesen is lehet b...2023. 11. 25, 19:10 Utoljára a bicigliről
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: De mi értelme van marhaságokat írni, aztán szmájlit tenni utána?2023. 11. 25, 18:48 Utoljára a bicigliről
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Ingyenesen használható, mindenki számára nyitva álló könyvszekrényt, „könyvmegállót” állítanak Óbudán Aquincumban és Csillaghegyen szerdán.
A mindig nyitva álló, bárki által használható könyvszekrényt Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, az Óbudai Platán Könyvtár és a csillaghegyi KultúrMontázs Civil Egyesület helyezi ki a kerület két forgalmas közterületére; itt bárki kivehet és betehet könyveket. Az Aquincumi KönyvMegálló a Római tér 1., a Csillaghegyi KönyvMegálló a Mátyás király út 5. előtti területen lesz. Ezzel Óbuda is csatlakozik ahhoz az olvasásnépszerűsítő programhoz, amely Európa több városában már sikeresen működik – közölte az önkormányzat hétfőn az MTI-vel.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Németországból indult mozgalom az elmúlt 2-3 évben számos német, osztrák és svájci városban meghonosodott, az első szekrényeket 1990-ben állították fel a németországi Darmstadtban és Hannoverben. A program keretében önkormányzatok és civil szervezetek a városok fontosabb csomópontjaiban könyvesszekrényt, könyvesfülkét állítanak, amelyeket a „Hozzál egy könyvet, Vigyél egy könyvet” logikájában a helyi lakók használnak, onnan könyveket kivéve, helyére saját könyvet betéve.