-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az innovációs ráfordítások 2015 végére érjék el a GDP, a nemzeti össztermék 1,5–2 százalékát, mert ez elengedhetetlen ahhoz, hogy Magyarországon a gazdasági növekedés az Európai Unió átlaga vagy magasabb legyen – hívja fel a figyelmet a Magyar Innovációs Szövetség állásfoglalásában.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben a szövetség emlékeztet arra, hogy 2010. február 24-én a szövetség „Innováció – növekedés” címen fogadott el állásfoglalást. A közleményben a szövetség úgy fogalmaz: „véleményünk közreadását különösen indokolja, hogy az innováció kiemelt nemzet-felemelkedési szerepére vonatkozó kormányzati megnyilvánulások és a gyakorlati lépések sajnos nincsenek összhangban”.
A szövetség megállapítása szerint 2014 végéig a magyar adottságokra épülő, hatékony tudomány-, technológia- és innovációs (tti) politika végrehajtása, az innovatív középvállalkozások megerősítése, és így a magas hozzáadott értéket tartalmazó szellemi export önmagában mintegy 1,5-2 százalékos nemzetgazdasági növekedést generálhat.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
„Kiszolgáló és bedolgozó országból csak így válhatunk ismét válságtűrő és innovációs alapon növekedő, tudásalapú gazdasággá” – olvasható a közleményben.
A szövetség olyan tudomány- technológia- és innovációs politikát sürget, amely többek között kijelöli a prioritásokat, kiemelten támogatja a jelentős piaci lehetőségekkel rendelkező fejlesztések hasznosulását, piacra jutását és jelentősen egyszerűsíti a kutatás-fejlesztési pályázatok rendszerét.