-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A britek gazdagabbak lettek egy weblappal – és rengeteg információval. A web feltalálója elérte, hogy hivatalos adatokat tegyenek közzé a neten.
Ha nem is ábrándozunk nap mint nap arról, hogy államtitkok tudói legyünk, az átlagember azért valószínűleg szívesen megnézne egyet s mást a hivatalos adatbázisokban. Nos, a briteknek már módjuk van erre: Tim Berners-Lee, a web feltalálójaként ismert szakember ugyanis honlapot létesített erre a célra – számol be a Times Online.
A kíváncsi állampolgár olyasminek nézhet utána, hogy mi történik a befizetett adójával vagy éppen mennyit érhet most a birtokában lévő ingatlan. A data.gov.uk weboldalon kedvére böngészhet a kormányzati szervek és a civil szféra intézményei által közzétett információk között.
Fejlesztők hosszas munkájának eredménye a jelenleg elérhető honlap – és persze Berners-Lee lobbijának is. Ahogy a web-feltaláló fogalmaz, az adatok közzététele a beszámoltathatóságot és az átláthatóságot segíti elő. Emellett pedig hozzájárulhat ahhoz is, hogy a polgárok új és egyben újító módjait fedezzék fel az adathasználatnak.
A szakember hangsúlyozta, hogy mindez nem a magántitok megsértéséről szól, ugyanakkor állampolgári joga mindenkinek hozzáférni az egyébként nyilvános adatokhoz. „Ha például házat szeretnél venni, és tudni akarod, megfelelően építették-e meg vagy éppen ki van téve árvízveszélynek, ezen az oldalon megnézheted. Ha arra vagy kíváncsi, hány hal él a La Manche csatornában, azt is megtudhatod” – nyilatkozta.
A csábító ajánlatban tehát nehéz hibát találni: adatokhoz hozzájutni ingyen és ráadásul legálisan – Tim Berners-Lee népszerűsége nagy valószínűleg tovább nő majd a szigetországban.