-
Sándorné Szatmári: @Sultanus Constantinus: 1 " egy magyar anyanyelvű sosem fog olyat mondani, még véletlenül ...2024. 12. 09, 15:55 Az anyanyelvi beszélő nyomában
-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Wikipediához hasonló, de az online enciklopédiától több szempontból különböző internetes irodalomtörténeti kézikönyv lesz a VillanySpenót.
A Wikipediához hasonló, de az online enciklopédiától több szempontból különböző internetes irodalomtörténeti kézikönyvnek szánják megalkotói a VillanySpenótot – mondták el a szerkesztőség tagjai a 81. Ünnepi Könyvhét keretében megtartott honlapbemutatójukon a budapesti Vörösmarty téren.
A weboldal a Szegedy-Maszák Mihály által szerkesztett, A magyar irodalom történetei című háromkötetes tankönyvön – azaz a „Spenóton” – alapul, a nyomtatott kötettel szemben azonban folyamatosan bővül, változik.
„A VillanySpenót egy nyitott könyv, ami egyfolytában telik be, de soha nem lesz végleges változata” – fogalmazott Tarcsay Zoltán. Mint az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar tanszékéről verbuválódott szerkesztőség tagja hozzátette, a honlap a Wikipediához hasonlóan kategorizálható és hálózatba rendezhető adatlapokból épül fel, de az internetes enciklopédiával szemben a VillanySpenót fejezeteit mindig egy személy jegyzi, és az oldalakról csak a szerkesztők törölhetnek.
A hálózati kézikönyv ingyenesen elérhető, a creative commons licensz alapján lementhető, regisztráció után bármelyik fejezethez hozzá lehet szólni, és új fejezetet is be lehet küldeni, ez azonban csak a hallgatói és a tanári szerkesztőség jóváhagyásával lesz látható.
A hagyományos irodalomtörténetekkel ellentétben a VillanySpenót a látásmódok sokféleségére törekszik, így egy témát akár több fejezet is feldolgozhat különböző megközelítésekben, a fórumokban pedig szakmai viták folyhatnak, melyek hatására a már megírt oldalak is változhatnak. Természetesen a szöveg valamennyi stádiuma megtekinthető.
A VilanySpenót olyan széles szakmai fórumot kíván megteremteni, amely eddig nem létezett – értettek egyet a könyvheti honlapbemutatón megjelent szerkesztők.