-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszéke és a PeLi Oktatásnyelvészeti Kutatócsoport 2020. november 6–7-én online oktatásnyelvészeti konferenciát szervez. Ennek részleteiről - a plenáris előadókról, a konferencia témájáról, a kerekasztalokról - a cikkben tudhat meg többet.
Az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszéke és a PeLi Oktatásnyelvészeti Kutatócsoport – folytatva a 2018-ban megkezdett hagyományt – 2020. november 6–7-én online oktatásnyelvészeti konferenciát szervez A digitális oktatás nyelvi dimenziói címmel.
A PeLiKon sorozatának célja egy olyan fórum megteremtése, amely teret ad a nyelv és az oktatás sokszínű összefüggésrendszerével foglalkozó kutatók interdiszciplináris párbeszédének. Az idei rendezvényre elsősorban olyan előadásokat várnak a szervezők, amelyek a nyelvészeti szempontoknak és módszereknek a digitális oktatásban, távoktatásban történő alkalmazására irányulnak, illetve amelyek a nyelvi nevelés digitális oktatási kérdéseivel is számot vetnek.
A szervezők a konferenciát kifejezetten interaktív jellegűre tervezik, céljuk, hogy ne csupán a saját kutatási tartalmak megosztására, hanem valós párbeszédekre nyíljon lehetőség a rendezvényen. Ezért a plenáris előadások mellett egyrészt tematikus kerekasztal-beszélgetések, másrészt rövid poszterbemutatók is lesznek.
Plenáris előadók
- Aczél Petra, intézetigazgató egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi és Nemzetközi Kapcsolatok Kara:
Digitális oktatás és (nyelvi) kommunikációs készségfejlesztés – Keretek és kihívások - Gonda Zsuzsa, egyetemi adjunktus, Eötvös Loránd Tudományegyetem, BTK, Mai Magyar Nyelvi Tanszék:
Anyanyelvi nevelés és nyelvhasználat a digitális oktatásban - Prievara Tibor, gimnáziumi tanár, a #school e-learning keretrendszer megalkotója, a TanárBlog szerzője:
A digitális pedagógia forradalma – eredmények és vadhajtások
A konferencia előadásairól és kerekasztalbeszélgetéseiről az absztraktfüzetből informálódhat.
A konferencia további részleteiről itt olvashat.