-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Érdekli-e az átlag magyar városlakót a szomszédja? Erre a kérdésre keres választ egy kutatás, amelyre kedd éjfélig jelentkezhetünk.
Meg tudnád mondani, hogyan hívják a közvetlen szomszédodat? A Churchill Home Insurance tavalyi felmérése alapján a britek fele nem tudja megmondani a közvetlen szomszédja keresztnevét, harmaduk elsétálna az utcán még kerítésszomszédja mellett is anélkül, hogy észrevenné őt, kétharmaduk pedig még azt sem tudná felidézni, hogy mióta laknak egymás mellett.
Meglehetősen ismerős a helyzet itthon is, főleg ha nagyvárosban lakunk. De miért ez az eltávolodás? Az előbb említett felmérés szerint azok az emberek, akik nem ismerik a szomszédjaikat, általában vagy nem kedvelik őket – vagy annyira nem bíznak meg bennük, hogy nem is keresik velük a kapcsolatot.
Mi lehet a helyzet Magyarországon? Valóban ennyi áll a dolog mögött vagy egyéb okok is befolyásolják a jelenséget? És vajon jó ez így nekünk vagy változtatni kellene rajta?
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Ilyen és hasonló kérdésekre keresi a válaszokat egy kutatás, melynek keretében fókuszcsoportos beszélgetéseket végeznek június 19-én illetve 20-án 18 órakor. A csoportba 15-20 és 35-45 éves budapesti lakosok jelentkezését várják, akik szívesen részt vennének egy 60-70 perces beszélgetésen a témában.
Aki tehát szeretne jelentkezni alanyként a fókuszcsoportba, töltse ki a kutatáshoz kapcsolódó szűrőkérdőívet. A beszélgetésben elhangzó véleményeket és a személyes adatokat a felmérés szervezői bizalmasan kezelik. A résztvevők pénzbeli jutalomban részesülnek a beszélgetésben való közreműködésért.
Érdemes igyekezni, mivel a jelentkezési határidő: 2014. június 17-e, éjfél. A beválogatásról és a további részletekről 2014. június 18-án kapnak értesítést a jelentkezők.