-
ganajtúrós bukta: Arról nem is beszélve hogy nincs C2-es szint magyar nyelvvizsgán, aminek a megszerzése sze...2025. 01. 13, 14:12 Ismerjük vagy használjuk?
-
ganajtúrós bukta: A legrosszabb a magyar nyelvvizsga rendszerrel kapcsolatban, hogy egy IELTS nyelvvizsga ho...2025. 01. 13, 14:09 Ismerjük vagy használjuk?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A kizárólag általad feltételezett [tő] → [kő] nem metatézis, nem hangá...2025. 01. 12, 16:21 Ál- és Tudomány
-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: 1/ A metatézissel kapcsolatban amit gondolok ebben az esetben: Ha eddig jól fi...2025. 01. 12, 14:44 Ál- és Tudomány
-
nasspolya: @Sándorné Szatmári: Ma pont találtam egy olyan szófejtési kísérletet, ami metatézissel mag...2025. 01. 11, 14:00 Ál- és Tudomány
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A világ vezető asztrofizikusai 2014. június 29. és július 5. között az ELTE-n találkoznak. John Peacock, az egyik legismertebb európai kozmológus július 3-án a Magyar Tudományos Akadémia Nagytermében tart nyilvános előadást az asztrofizika elmúlt százéves fejlődéséről.
Hogyan születnek a bolygók, a csillagok és galaxisok? Mitől kezdett el 14 milliárd éve tágulni a világegyetem, és miért gyorsult fel ez a tágulás az utóbbi néhány milliárd évben? A világ vezető asztrofizikusai 2014. június 29. és július 5. között az ELTE-n rendezett konferencián keresik a válaszokat. A közel száz kozmológus informális előadásokon és beszélgetéseken tárgyal az asztrofizika megoldatlan rejtélyeiről.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Budapestre érkező számos világhírű kutató közül John Peacock 2014. július 3-án, 7 órakor tart nyilvános előadást a Magyar Tudományos Akadémia Széchenyi téri székházának Nagytermében. Az edinburgh-i professzor néhány hete részesült az „ázsiai Nobel-díjnak” is nevezett Hong Kong-i Shaw-díjban. A konferencián többek között előadást tart Lars Bergstorm is, aki a fizikai Nobel-díjat odaítélő bizottság vezetője. A konferenciát az MTA-ELTE Lendület Asztrofizikai Kutatócsoportja szervezte.
A részletes program a konferencia honlapján tekinthető meg.
Időpont: 2014. június 29 – július 5.
Helyszín: ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 7 18)