-
Sándorné Szatmári: "Siegelinde" idézet a cikkben hangátvetés témában: "És nem mondják "motort" helyett soha a...2024. 09. 08, 10:27 Így műveld a nyelvedet
-
ganajtúrós bukta: *De tulajdonképpen lefedi mi is a bully (iskolai basáskodó, iskolai basa) és a bullying(is...2024. 08. 19, 22:01 „Mert nincs rá szó, nincsen rá...
-
ganajtúrós bukta: Tovább kutattam. 2006-os iskola újság Basáskodásnak lett lefordítva a szó, csak nem terjed...2024. 08. 19, 21:56 „Mert nincs rá szó, nincsen rá...
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 30 Nem azt írtam, hogy magyar, hanem..: "...a mai magyar nyelvben élő kelta szó...2024. 08. 19, 12:24 Még néhány mondat a rokonságról
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Nyilván, hiszen minden a magyarból van. Már csak az a kérdés, hogy a p...2024. 08. 18, 10:05 Még néhány mondat a rokonságról
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A fiatal nők gyakrabban esnek online csalások áldozatául – számolt be róla egy brit internetbiztonsági cég. Legalábbis ez lett az eredménye annak a felmérésnek, amit kétezer online vásárlóval készítettek.
Korántsem csak az számít, hogy nő, de még csak nem is az, hogy szőke. A knowthenet.org.uk internetbiztonsággal foglalkozó szervezet vizsgálata szerint ugyanis a fiatal nők a legfogékonyabbak az internetes csalásokra.
A vizsgálat során a weben gyakran vásárló kétezer tesztszemélynek hét különböző csalástípust kellett azonosítania. Ezekben a felhasználóktól azt várták, hogy azonosítsanak olyan csalástípusokat, mint a hamis Facebook-oldalak, a rossz szándékú versenyfelhívások, vagy a hamisított termékek online értékesítése.
Hét tesztből hat igazolta, hogy a legvalószínűbb áldozatok nők lesznek. A tesztet "elbukó" nők többségének életkora pedig 25 és 34 év között volt. Ugyanakkor a legvalószínűbb áldozat demográfiai adatai a csalás típusától is függnek: például a bizalomra apelláló csalástípusoknál (azaz azoknál, amelyek arról akarják meggyőzni az áldozatot, hogy küldjön pénzt, mert valaki bajban van) a többség bizony férfi volt (53 százalék).
A knowthenet portáligazgatója szerint a kutatás egyértelműen bebizonyította, hogy még a magabiztos internetfelhasználók is becsaphatók. „Jó hír ugyanakkor” – fejtette ki Phil Kingsland –, „hogy sok egyszerű trükkel lehet megnehezíteni a bűnözők dolgát. Egyszerűen észben kell tartanunk, hogy a világhálón vannnak rosszándékú emberek is, a mi oldalunk pedig ebben segít”.
A knowthenet tippeket is ad azoknak, akiket esetleg elbizonytalanítanak ezek a hírek:
- Ha egy online ajánlat túl jónak hangzik ahhoz, hogy igaz legyen, valószínű, hogy nem is igaz!
- Soha ne adjunk ki személyes adatokat cégeknek, szervezeteknek vagy személyeknek, mielőtt meggyőződnénk arról, hogy kik is ők voltaképpen.
- Mielőtt pénzt adnánk át bárkinek is a weben, előbb mindenképpen győződjünk meg a kilétéről.
- Szülőknek és gyermekeiknek hasznos lehet, ha megegyeznek egy kódszóban vagy kifejezésben (lehet ez például néhány szó egy dalból), amit beírhatnak e-mail- vagy Facebook-üzenetükbe, ha tényleg bajba kerülnek utazásaik során.
- Közösségi oldalaink személyes beállításait úgy adjuk meg, hogy ne legyen nyitott könyv az egész életünk bárkinek, aki csak odatéved.