-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Microsoft szakemberei szerint vírusvédelemmel nem orvosolható a probléma: vagy helyre kell állítani, vagy újra kell telepíteni az operációs rendszert.
Csak most keltett nagyobb sajtóvisszhangot, de a Microsoft hivatalos blogjában Chun Feng már június 22-én közzétett egy kártékony programot leíró bejegyzést – írja az IT café. Ebből kiderül, hogy az operációs rendszerbe szorosan beépülő Win32/Popureb.E trójai a klasszikus módszerekkel nem távolítható el, ezért a felhasználóknak az újratelepítést, illetve a Windows helyreállítójának használatát javasolják.
A cég által „Popurebnek” elnevezett vírus a bootszektorban rejtőzik el olyan mélyen, hogy nincs mód onnan eltávolítani. A Popureb malware a bootrecordot írja felül, és mind az operációs rendszer, mind a vírusvédelmi szoftverek számára láthatatlan, ez okozza a problémát – a trójai ugyanis a neki helyet adó terület felülírását is megakadályozza: látszólag sikeres az írás, ám valójában nem történik meg. Vagyis belülről, a Windowsból nem lehet eltávolítani.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
„Ha az ön gépe megfertőződött a Win32/Popureb.E trójaival, akkor azt tanácsoljuk, hogy javítsa ki a fő indítórekordot (MBR), majd a helyreállító CD-vel állítsa vissza rendszere állapotát egy fertőzés előtti státuszba” – írja Feng. Mivel azonban a konzol használatához a minimálisnál kissé jártasabbnak kell lenni az informatikában emellett a helyreállításhoz kell egy a felhasználó által elkészített rendszermentés (recovery disc), ezért a gyakorlatlanabb felhasználók számára inkább az lehet a megoldás (ahogy ezt egy hasonló, 2010-es fertőzéskor a Microsoft javasolta), hogy az adatok lementése után tisztán, az adott partíciót leformázva telepítik újra a Windowst.