-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Szinte mindenkinek van keze, lába, fia, lánya; kisebb számok, nap, hol...2025. 06. 30, 13:04 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 744 Kiegészítésem: Az "alap szókincs" sem egyértelmű, mert mihez képest alap.. ...2025. 06. 30, 12:57 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A mikroprocesszor-gyártásban világelső Intel amerikai cég bejelentette: olyan szoftvert fejlesztett ki, amely képes a különböző honlapokon szereplő, egymásnak ellentmondó állítások kimutatására.
Az Intel berkeleyi kutatócsoportja által kidolgozott, a Firefox keresőprogramon futó Dispute Finder program figyelmezteti az internetezőket, ha az általuk tanulmányozott internetes oldalakon szereplő állítások más honlapokon eltérő változatokban fordulnak elő.
„Ez azért fontos, mert egy honlapot olvasva az ember gyakran nem is gondol arra, hogy ott csak a történet egyik változata szerepel” – magyarázta az új program jelentőségét Robert Ennals, az Intel tudományos kutatócsoportjának tagja az interneten közzétett videofelvételen.
Ha a tanulmányozott szövegnek van eltérő verziója is, a program figyelmezteti az internetezőt, és bekeretezve megjeleníti a többi honlapon fellelhető, ellentmondó állításokat.
A Dispute Finder adatbázisát a felhasználók maguk bővíthetik. A kutatók állítólag a televíziós adásokra és a mobiltelefonos beszélgetésekre alkalmazható „ellentmondás-kereső program” fejlesztésén is dolgoznak.