-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Szóval nem válaszolsz helyette ezt csinálod: hu.wikipedia.org/wiki/Ign...2025. 07. 02, 00:27 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: @ganajtúrós bukta: Gondolom az átalános relativitás számunkra nyelvi téren érte...2025. 07. 01, 21:08 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Nem válaszoltál a kérdésemre. Mivel magyarázod a videót amit belinkelt...2025. 07. 01, 18:44 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Szinte mindenkinek van keze, lába, fia, lánya; kisebb számok, nap, hol...2025. 06. 30, 13:04 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 744 Kiegészítésem: Az "alap szókincs" sem egyértelmű, mert mihez képest alap.. ...2025. 06. 30, 12:57 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Életének 85. évében február 13-án elhunyt Charles J. Fillmore amerikai nyelvész.
2014. február 13-án, hosszú betegség után, életének 85. évében elhunyt a híres amerikai nyelvész, Charles J. Fillmore – jelent meg a hír a Language Logon. Fillmore több magyar nyelvész mestere volt, többször is járt Magyarországon. A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetének a honlapján a következő visszaemlékezés jelent meg:
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Charles J. Fillmore (1929–2014), vagy ahogy mindenki ismerte, Chuck Fillmore, 1961-ben szerezte meg a doktorátusát a University of Michigan diákjaként, majd tíz év tanárkodás után a University of Ohión 1971-ben került University of California (Berkeley) Nyelvészeti Tanszékére, ahol haláláig tanított. Több mint 30 doktorandusz témavezetője volt, és közben a lexikális szemantika, az esetelmélet, majd a keretszemantika kidolgozásával alkotott maradandót a nyelvtudományban.
Magyarországra először 1968-ban látogatott, amikor Balatonszabadiban Types of Lexical Information (A lexikális információ típusai) címmel tartotta meg előadását. Az ebből készült tanulmányát később széles körben idézték. Mivel az 1970-es évektől kezdve a horvát-angol kontrasztív nyelvészeti munkálatok koordinátora volt, zágrábi látogatásait mindig összekapcsolta egy budapesti kiruccanással, évente néha többször is. Jó kapcsolatot tartott fenn az akkori fiatal nyelvészekkel.
Fillmore a későbbi években is sokszor járt Budapesten, mert európai útjait gyakran kiegészítette egy-egy budapesti látogatással. Munkásságának nyomai több területen találhatók meg a magyar nyelvészeti irodalomban (esetelmélet, az ige szemantikája, de utóbbi időben leginkább a keretszemantikai számítógépes munkák).
Forrás, további olvasnivaló
Az MTA Nyelvtudományi Intézetének közleménye
Ben Zimmer visszaemlékezése a Language Logon