-
nasspolya: @Sándorné Szatmári: A határozott/határozatlan ragozásról van Wiki cikk. A névelőkről is. F...2023. 12. 01, 15:55 A nyitás tárgya
-
Sándorné Szatmári: Ez a cikk mindenkit gondolkozásra késztet.. Úgy gondolom, hogy általánosan a merev nyelvta...2023. 11. 30, 12:21 Egy örök áldilemma?
-
Sándorné Szatmári: A cikkben szereplő "Van vaddisznó ebben az erdőben? vagy Vannak vaddisznók ebben az erdőbe...2023. 11. 30, 11:20 Egy örök áldilemma?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 98 Bocsi, ha vicces *alternatív értelme is lehet..: Szleng szinten a ciki szó "...2023. 11. 30, 10:31 Utoljára a bicigliről
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 10 Bocsi, ezt a hozzászólás "félre ment", nyilván az "Utoljára a bicig...2023. 11. 29, 22:29 Változás és „igénytelenség”
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Már első osztálytól bevezették volna, de végül csak a harmadik évfolyamtól lesz kötelező az angol oktatás Szlovákiában.
2007 óta rendelet teszi kötelezővé az idegen nyelv tanulását a szlovák általános iskolák harmadik évfolyamától kezdve. Most annyiban változik a helyzet, hogy a törvény előírja: angolul mindenkinek kell tanulnia. Vagyis ez a tantárgy a 2011/2012-es tanévtől nem választható, hanem kötelező lesz, és egyéb idegen nyelvet csak másodikként választhatnak a szlovák gyerekek.
Minderről Eugen Jurzyca szlovák oktatási miniszter beszélt ma a Comenius gyermekegyetemen tett mai látogatása során. Egyik indoklása az volt: nem szeretné, ha a jövőben a szlovákok másodrendű munkákat végeznének külföldön. Szerinte ez ma gyakran megtörténik abból kifolyólag, hogy a külföldi munkavállalók jó része nem tud megfelelően angolul.
Az eredeti terv az volt, hogy már 1. osztálytól kezdve teszik kötelezővé az angoltanítást, most viszont a miniszter azt mondta a gyermekegyetem résztvevőinek: „Harmadik évfolyamban kezdjük, és meglátjuk, ha az iskolák jól fogadják, a második, esetleg az első évfolyamba toljuk át a kezdést” – idézi a politikus szavait a Parameter című hírportál.