-
scasc: Nem tudom, a nyesten volt már sokkal durvább illusztráció (a szövegben meg semmi gáz nincs...2012. 05. 25, 20:12 Bugrisok és buzik
-
Pesta: Nem kurucinfós eredetileg. A csoportképzésben igazad van. Vagy négy-öt éve nem olvasom egy...2012. 05. 25, 19:56 A határon túlról külhonba
-
scasc: "Korjatmasz/Kurjatmaszovo (Forrás:2012. 05. 25, 19:36 Magyarok Baskíriában?
-
tkis: A "tréfás sírfeliratok"-ra a gugli számos találatot dob ki. Mondjuk gyerekkori kedvenc köz...2012. 05. 25, 19:34 Mi a legütősebb sírfelirat?
-
scasc: @elhe taifin: Ezt pont pár hete olvastam. Mint általában, érdekes adalék, de nem győzött m...2012. 05. 25, 19:27 Finnugrista fagyi – mint aki halkan...
– Vannak-e káros nyelvi változások?
Küldje el kérdéseit a szerkesztoseg [kukac] nyest [pont] hu címre!
mi a különbség? Helyesírás, hatalom, pornó
Az olvasás megszerettetése a célja az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet – Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum által létrehozott olvasásportálnak – közölték a fejlesztők az MTI-vel.
Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet – Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum azzal a céllal hozta létre az internetes oldalt, hogy segítséget nyújtson a pedagógusoknak és a szülőknek a motiválás lehetséges módszereiben és a gyerekek számára legmegfelelőbb olvasmányok kiválasztásában. Az oldal elsődleges célja játékos formában megszerettetni az olvasást az egészen kicsikkel és a nagyobbakkal is – írták közleményükben.
Mint kifejtették, a nagyobbak számára Klasszikusok újratöltve címmel hirdettek játékot, amelynek célja a klasszikus irodalmi alkotások tartalmának összefoglalása vagy részleteinek átfogalmazása a mai tizenévesek nyelvén. Minden héten egy-egy ismert művet tesznek közzé a honlapon, és a játékosok feladata, hogy a könyv tartalmát vagy a választott részletet mai szófordulatokkal, humoros formában összefoglalják.
A cikk a hirdetés után folytatódik
A http://olvasas.opkm.hu oldalon a kisebbeket megszólító „Betűzd le a képet” játék esetében a feladat a weboldalon található kép alapján mese, rövid történet írása.
A játékok lezárulta, 2012. január 31. után a beküldött írások közül szakmai zsűri választja ki a három legjobb művet. Beküldőik értékes könyvajándékot kapnak.
A közleményben kitértek arra is, hogy a gyerekkori olvasási élmények kiemelt szerepet játszanak a személyiségfejlődésben. A többet olvasó diákok később jobban teljesítenek mind az oktatás, mind a munka világában. Általános tapasztalat, hogy 10 éves kor felett a gyerekek kevesebbet olvasnak. A 15 évesek körében végzett nemzetközi szövegértési felmérésen a magyar diákok olvasási készsége alig éri el az átlagos szintet.

