-
elhe taifin: "facepalm"2012. 05. 24, 07:00 Paraszti szó
-
meo: www.varga.hu/Varga%20Csaba%20MAGYAR%20IS%20ANGOL%20IS%20.pdf Összességében tehát itt arról...2012. 05. 24, 05:47 Paraszti szó
-
degenereturul: Ha vannak az űrben olyan civilizációk, melyeknek több ideje volt a technikai fejlődésre, m...2012. 05. 24, 03:46 Üzenet az űrbe – avagy hogyan üzenjen...
-
gull 1: na és egy ilyen szöveggel mit kezd egy autista kisgyerek. nyolc patkó kop-kop-kop csönd-zs...2012. 05. 24, 01:58 Béka nől a hasadban
-
Annie: A külhoni régiesen hangzik. Semmi baj nincs azzal, hogy határon túli, szerintem nagyon fél...2012. 05. 23, 19:49 A határon túlról külhonba
– Vannak-e káros nyelvi változások?
Küldje el kérdéseit a szerkesztoseg [kukac] nyest [pont] hu címre!
mi a különbség? Helyesírás, hatalom, pornó
De szép is lett volna megtanulni németül! – sóhajt az apuka. Aztán mégsem biztatja csemetéjét a nyelvtanulásra: hiszen nem tudna segíteni neki.
Igyekezet ide vagy oda, a szülőknek bizony nem mindig sikerül eléggé ösztönzően hatni a csemetéikre, ha nyelvtanulásról van szó. Ezt a brit felmérések is igazolják: Nagy-Britanniában ugyanis a szülők körülbelül egyharmadának nem sikerül rábeszélnie középiskolás korú gyermekét, hogy idegen nyelvet tanuljon, számol be a Telegraph.
Ennek persze több oka lehet – a National Centre of Languages (Nemzeti Nyelvi Központ) egyik tanulmánya érdekes adatokat közöl: a szülők majd' egynegyede például saját bevallása szerint nem tud megfelelő segítséget és hátteret biztosítani gyermekeinek a nyelvtanulásban. Ez már önmagában is megnehezíti a diákok dolgát, vélik a szakértők. Ehhez pedig még hozzájön az is, hogy a szülők sokszor nem is lelkesítik túlságosan a gyerekeket – az alapfok feletti szintű idegennyelv-ismeretre a szülők egyharmada nem is igen biztatja csemetéjét.
A helyzet ugyanakkor ellentmondásos: azok a felnőttek, akik csupán egy nyelvet beszélnek, általában intelligensebbnek tartják a több nyelvet ismerőket. Sőt sokan számolnak be arról, hogy bánják, amiért nem tanultak meg iskoláskorukban más nyelveket.
A Nyelvi Központ szóvivője szerint érthető, hogy a szülők nem tudnak minden tárgyból segítséget nyújtani a gyereküknek, elvégre nem érthetnek mindenhez. Csakhogy az idegennyelv-ismeret érdekében érdemes lenne félretenniük a saját gátlásaikat, és tenni valamit azért, hogy gyerekeik ne bánkódjanak majd az elszalasztott nyelvtanulási lehetőségen.

